Tulokset: Super

 

F Yleinen

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Joukkue Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 3.6KM 7.2KM 10.8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Super 1 412 Minna Koistinen TriathlonSuomi Team Cervelo Espoo 0:22:14 1 0:00:36 1:18:50 1 0:00:19 0:13:50 0:13:41 0:13:43 0:41:13 1 2:23:11
Super 2 409 Tarja Masalin Nastola Triathlon Keuruu 0:27:34 3 0:01:29 1:30:38 3 0:00:42 0:14:59 0:15:40 0:15:46 0:46:25 2 2:46:47
Super 3 413 Maija Antila Lapua 0:28:01 4 0:00:54 1:31:12 4 0:00:32 0:15:43 0:16:26 0:16:45 0:48:53 3 2:49:30
Super 4 411 Nuppu Zeitlin Karjala Triathlon Lappeenranta 0:26:02 2 0:01:13 1:30:08 2 0:00:34 0:17:35 0:18:46 0:19:00 0:55:20 7 2:53:15
Super 5 416 Elina Honkavuori Tawast Cycling Club Hämeenlinna 0:31:07 8 0:01:04 1:32:00 5 0:01:04 0:17:01 0:18:39 0:18:48 0:54:28 6 2:59:40
Super 6 404 Salli Kunnari Vincit Triathlon Club Tampere 0:29:56 6 0:01:16 1:35:18 6 0:00:47 0:17:24 0:17:57 0:17:54 0:53:14 5 3:00:28
Super 7 415 Hannele Kinnunen Pälkäneen Luja-Lukko Pälkäne 0:29:18 5 0:01:28 1:42:50 9 0:00:33 0:16:25 0:17:17 0:17:44 0:51:24 4 3:05:32
Super 8 405 Hanna Pätiälä Team Optima Tampere 0:33:16 9 0:01:44 1:38:28 8 0:00:48 0:17:51 0:18:38 0:18:58 0:55:25 8 3:09:40
Super 9 402 Sanna Saksala Helsinki 0:37:20 10 0:02:22 1:38:23 7 0:01:09 0:20:33 0:21:54 0:22:27 1:04:53 9 3:24:06
Super 10 410 Suvi Peltonen Helsinki Triathlon Vantaa 0:37:46 11 0:01:58 1:48:56 10 0:01:02 0:20:28 0:22:14 0:23:04 1:05:46 10 3:35:25
Super 11 403 Piia Piikkilä Tampere 0:29:59 7 0:02:43 2:01:10 11 0:04:10 0:28:01 0:33:15 0:32:58 1:34:13 11 4:12:12

F 40-49

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Joukkue Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 3.6KM 7.2KM 10.8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Super 1 417 Terhi Nyberg Espoo 0:27:57 1 0:01:32 1:29:28 2 0:00:39 0:17:33 0:18:07 0:17:45 0:53:24 1 2:52:59
Super 2 407 Veera Sylvius Espoo 0:31:33 3 0:01:35 1:27:58 1 0:01:02 0:18:28 0:18:47 0:18:32 0:55:46 3 2:57:51
Super 3 408 Suvi Kaunisto Järvenpään pyöräilijät Lahela 0:31:20 2 0:02:04 1:39:58 3 0:01:12 0:17:26 0:18:15 0:18:06 0:53:46 2 3:08:17

M Yleinen

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Joukkue Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 3.6KM 7.2KM 10.8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Super 1 458 Jari Mäkelä Koskenkorva 0:20:26 1 0:01:10 1:16:32 2 0:00:37 0:14:17 0:14:27 0:14:07 0:42:50 2 2:21:34
Super 2 452 Valtteri Repo Triathlonteam 226 Tampere 0:24:43 3 0:00:53 1:15:36 1 0:00:21 0:14:03 0:14:35 0:14:03 0:42:40 1 2:24:10
Super 3 427 Jaakko Soronen Tampere 0:24:35 2 0:00:54 1:20:50 6 0:00:26 0:14:12 0:14:58 0:15:02 0:44:11 3 2:30:55
Super 4 440 Jaakko Kangas Espoo 0:29:59 15 0:01:21 1:18:35 3 0:00:40 0:15:23 0:15:40 0:14:41 0:45:44 6 2:36:20
Super 5 423 Jarkko Järvenpää Vincit Triathlon Club Tampere 0:24:54 4 0:00:37 1:22:11 9 0:00:30 0:16:07 0:16:15 0:16:35 0:48:57 10 2:37:06
Super 6 466 Ville Kinnunen Pälkäne 0:30:05 16 0:01:56 1:19:28 4 0:00:45 0:14:31 0:15:24 0:15:12 0:45:06 5 2:37:18
Super 7 459 Timo Vuorela Tampere 0:31:46 26 0:01:26 1:20:20 5 0:01:01 0:14:39 0:14:57 0:14:59 0:44:34 4 2:39:05
Super 8 468 Tuomas Himanka MJR Triathlon Tampere 0:26:26 7 0:01:24 1:21:22 8 0:00:44 0:16:08 0:16:53 0:16:48 0:49:48 13 2:39:43
Super 9 422 Toni Mikkola Vincit Triathlon Club Tampere 0:26:07 6 0:01:07 1:24:17 10 0:00:37 0:15:48 0:16:38 0:16:36 0:49:00 11 2:41:06
Super 10 420 Jouni Partanen Tampere 0:27:51 9 0:02:36 1:25:11 11 0:01:42 0:14:51 0:16:08 0:15:38 0:46:36 7 2:43:53
Super 11 431 Tuukka Lahtela Tampere 0:29:57 14 0:01:38 1:21:04 7 0:00:35 0:16:26 0:17:44 0:17:39 0:51:48 16 2:45:00
Super 12 429 Erik Myllymäki Tampere 0:25:53 5 0:03:02 1:28:16 15 0:01:07 0:15:49 0:16:39 0:16:02 0:48:29 8 2:46:45
Super 13 451 Raiko Pousi X-tri Lahti Lahti 0:28:51 12 0:01:46 1:26:30 12 0:01:26 0:15:55 0:16:34 0:16:23 0:48:51 9 2:47:22
Super 14 428 Markus Hänninen Pirkkala 0:28:14 10 0:01:21 1:28:37 16 0:01:32 0:16:12 0:16:51 0:16:24 0:49:26 12 2:49:08
Super 15 467 Jefferson Mc Team Ireland Tampere 0:27:50 8 0:02:12 1:28:01 14 0:01:21 0:16:41 0:16:55 0:17:14 0:50:49 14 2:50:11
Super 16 449 Perttu Mukkala Pirkanmaan pelastuslaitos Tampere 0:30:37 21 0:01:28 1:27:17 13 0:00:41 0:17:41 0:18:57 0:18:01 0:54:39 21 2:54:40
Super 17 447 Antti Honka Kokkilan Lossi Helsinki 0:30:56 23 0:01:30 1:30:59 17 0:01:01 0:16:40 0:17:30 0:17:23 0:51:32 15 2:55:57
Super 18 434 Ville Kostiainen Pyhtään Yritys Siltakylä 0:30:33 20 0:03:47 1:31:01 18 0:02:08 0:17:21 0:18:16 0:17:12 0:52:49 18 3:00:16
Super 19 421 Tapio kovanen Easier in Excel Vantaa 0:28:22 11 0:02:01 1:38:58 23 0:00:40 0:17:17 0:17:36 0:17:57 0:52:50 19 3:02:49
Super 20 432 Petri Pohjola Lempäälä 0:30:32 19 0:02:25 1:35:22 21 0:01:25 0:18:17 0:19:34 0:18:31 0:56:21 23 3:06:04
Super 21 454 Tomi Tuomainen Kuopio 0:34:28 29 0:02:16 1:32:46 19 0:01:14 0:18:42 0:19:14 0:17:59 0:55:54 22 3:06:36
Super 22 451 Ville Weijo Tampere 0:30:50 22 0:02:33 1:41:05 26 0:00:41 0:16:59 0:17:49 0:17:37 0:52:24 17 3:07:31
Super 23 443 Janne Peltola Helsinki 0:31:27 25 0:02:00 1:34:13 20 0:01:16 0:17:22 0:19:59 0:23:39 1:00:59 28 3:09:56
Super 24 446 Jorma Heikkilä Tampere 0:31:23 24 0:01:56 1:38:53 22 0:00:59 0:18:19 0:19:47 0:20:11 0:58:16 26 3:11:26
Super 25 436 Juho Järvenpää Helsinki 0:30:09 17 0:03:11 1:44:48 29 0:01:26 0:16:51 0:18:18 0:18:14 0:53:22 20 3:12:54
Super 26 424 Jussi-Pekka Hiltunen Kerava 0:30:28 18 0:02:26 1:41:10 27 0:01:56 0:18:23 0:19:38 0:19:58 0:57:58 25 3:13:56
Super 27 418 Markus Silvan Tampere 0:32:16 28 0:02:40 1:39:43 25 0:01:25 0:18:19 0:19:38 0:19:58 0:57:54 24 3:13:56
Super 28 438 Sampo Suonsyrjä Kangasala 0:29:56 13 0:04:10 1:43:08 28 0:02:34 0:18:10 0:20:11 0:21:54 1:00:14 27 3:19:59
Super 29 444 Ville Aalto Tampere 0:32:12 27 0:03:30 1:39:07 24 0:03:29 0:20:21 0:23:46 0:21:31 1:05:37 29 3:23:53
Super DNS 419 Ilkka Köntti Luhalahti
Super DNS 448 Jukka Hyttinen Helsinki Triathlon Turku
Super DNS 456 Juuso Manninen Triathlon Suomi Tampere
Super DNS 469 Jani Käkelä Avant Tecno OY Ylöjärvi

M 40-49

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Joukkue Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 3.6KM 7.2KM 10.8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Super 1 463 Petri Hyvärinen Reckless Race Helsinki 0:24:27 2 0:00:56 1:22:58 1 0:00:35 0:15:00 0:15:32 0:15:20 0:45:51 2 2:34:44
Super 2 455 Jukka Erkkilä Järvenpään Pyöräilijät Järvenpää 0:26:09 4 0:01:25 1:23:33 3 0:00:39 0:14:12 0:14:46 0:14:59 0:43:55 1 2:35:40
Super 3 437 Tommi Hyttinen Tampere 0:27:30 5 0:01:02 1:23:21 2 0:00:23 0:15:32 0:16:24 0:15:47 0:47:43 3 2:39:57
Super 4 462 Anssi Saarinen Jämsänkoski 0:23:57 1 0:01:20 1:26:01 4 0:00:34 0:16:51 0:17:49 0:17:32 0:52:11 5 2:44:04
Super 5 461 Heikki Ahopelto Kangasala 0:28:20 6 0:02:25 1:31:58 5 0:01:31 0:17:27 0:17:54 0:16:38 0:51:58 4 2:56:10
Super 6 445 Peero Lakanen Valokuvaaja Peero Lakanen Tampere 0:24:48 3 0:01:37 1:35:40 6 0:00:34 0:17:58 0:18:50 0:18:29 0:55:15 7 2:57:52
Super 7 442 Jyri Koivumäki Tampere 0:29:06 7 0:02:31 1:39:27 7 0:01:28 0:17:18 0:18:17 0:18:22 0:53:56 6 3:06:26
Super 8 453 Pekka Rinta-Kokko Espoo 0:34:25 9 0:02:38 1:40:01 8 0:02:46 0:19:23 0:20:40 0:20:27 1:00:29 8 3:20:17
Super 9 430 Mikko Kanninen Tampereen Maratonklubi Tampere 0:33:11 8 0:02:11 1:47:08 9 0:01:26 0:24:49 0:25:50 0:25:14 1:15:53 9 3:39:46
Super 10 425 Jarno Lillia Maastoonpolje.fi Kangasala 0:35:06 10 0:06:25 1:50:20 10 0:01:33 0:29:51 0:32:12 0:32:40 1:34:41 10 4:08:04

M 50-59

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Joukkue Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 3.6KM 7.2KM 10.8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Super 1 464 Rauno Koski Triathlonteam 226 Sastamala 0:24:49 1 0:00:39 1:15:47 1 0:00:29 0:14:01 0:14:11 0:14:27 0:42:38 1 2:24:20
Super 2 441 Jarmo Takala Kangasala 0:28:11 4 0:01:14 1:23:57 5 0:00:54 0:14:28 0:15:00 0:14:57 0:44:24 2 2:38:37
Super 3 433 Jyri Lahtinen Helsinki 0:26:00 3 0:01:26 1:22:48 3 0:00:55 0:16:10 0:17:31 0:17:29 0:51:09 3 2:42:16
Super 4 457 Juha Sarsama Tampereen Juoksijat Tampere 0:29:01 5 0:01:29 1:19:01 2 0:00:49 0:17:14 0:17:48 0:17:59 0:53:00 4 2:43:18
Super 5 1004 Jukka Kolehmainen Teisko Triathlon Tampere 0:25:18 2 0:01:16 1:26:11 6 0:00:53 0:17:59 0:18:58 0:18:17 0:55:13 6 2:48:49
Super 6 465 Pasi Nieminen Triathlonteam 226 Tampere 0:29:14 6 0:03:31 1:29:53 7 0:01:19 0:17:44 0:18:01 0:17:41 0:53:24 5 2:57:20
Super 7 426 Kari Kauppinen Holetec Industrial Oy Tampere 0:32:55 7 0:01:38 1:23:21 4 0:01:40 0:20:05 0:20:18 0:20:59 1:01:21 7 3:00:52
Super 8 435 Jouni Lemmetti Helsinki 0:38:35 8 0:04:18 1:45:19 8 0:01:33 0:27:48 0:25:12 0:25:51 1:18:50 8 3:48:34
Super DNS 439 Toivo Siren Jyväskylän Pelastuslaitos Leppävirta
Super DNS 460 Ilpo Kivelä TuUl Nousiainen

Joukkue

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Joukkue Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 3.6KM 7.2KM 10.8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Super 1 400 Veijo Åberg Helsinki Team LAS 0:26:24 2 0:01:07 1:20:49 1 0:00:07 0:14:26 0:15:46 0:15:47 0:45:59 1 2:34:26
Super 1 400 Panu Ilomäki Helsinki Team LAS 0:26:24 2 0:01:07 1:20:49 1 0:00:07 0:14:26 0:15:46 0:15:47 0:45:59 1 2:34:26
Super 2 401 Esko Janhonen Saarijärvi Team JaMaHa 0:26:03 1 0:00:12 1:27:21 2 0:00:09 0:16:46 0:18:17 0:17:59 0:53:03 2 2:46:48
Super 2 401 Harri Martikainen Saarijärvi Team JaMaHa 0:26:03 1 0:00:12 1:27:21 2 0:00:09 0:16:46 0:18:17 0:17:59 0:53:03 2 2:46:48
Super 2 401 Juha Haapakoski Saarijärvi Team JaMaHa 0:26:03 1 0:00:12 1:27:21 2 0:00:09 0:16:46 0:18:17 0:17:59 0:53:03 2 2:46:48

F 50-59

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Joukkue Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 3.6KM 7.2KM 10.8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Super 1 414 Minna Ikonen Järvenpään pyöräilijät Järvenpää 0:32:42 1 0:01:27 1:31:57 1 0:01:06 0:17:45 0:18:33 0:18:04 0:54:21 1 3:01:32
Super 2 406 Marjukka Lemmetti Helsinki 0:36:54 2 0:02:24 1:47:14 2 0:01:42 0:24:37 0:26:31 0:27:57 1:19:04 2 3:47:17