Tulokset: Kunto+

 

F Yleinen

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 332 Hilla Läärä Turku 0:16:42 1 0:00:53 0:53:37 4 0:00:28 0:17:09 0:17:10 0:34:18 4 1:45:56
Kunto+ 2 330 Tiina Mätäsjärvi Team Optima Tampere 0:18:51 3 0:01:09 0:54:03 5 0:00:41 0:15:56 0:16:26 0:32:22 1 1:47:03
Kunto+ 3 309 Kaisa Honkaniemi Stamina TC Jyväskylä 0:19:26 6 0:01:42 0:52:34 2 0:00:33 0:16:53 0:17:25 0:34:18 3 1:48:32
Kunto+ 4 318 Hanna Salmijärvi Stamina TC Säynätsalo 0:18:35 2 0:01:36 0:53:22 3 0:00:41 0:17:57 0:18:34 0:36:31 7 1:50:43
Kunto+ 5 337 Kaisa-Liisa Raiskinmäki Tampere 0:20:21 8 0:01:33 0:50:13 1 0:01:02 0:19:52 0:20:12 0:40:03 12 1:53:10
Kunto+ 6 338 Laura Nurmi Julkujärvi 0:19:12 4 0:02:05 0:56:13 6 0:00:51 0:18:26 0:18:31 0:36:56 8 1:55:15
Kunto+ 7 331 Sinikka Itälinna Team Optima Tampere 0:21:36 10 0:02:23 0:58:59 9 0:00:56 0:16:38 0:17:02 0:33:39 2 1:57:31
Kunto+ 8 340 Reija Kurki Tampere 0:19:22 5 0:01:19 0:57:54 8 0:01:04 0:18:47 0:19:27 0:38:13 11 1:57:50
Kunto+ 9 327 Anni Viitanen Team Optima Eteläinen 0:22:23 11 0:01:33 0:59:28 10 0:01:02 0:18:39 0:18:56 0:37:34 10 2:01:59
Kunto+ 10 320 Aino-Ilona Uusinoka Tampere 0:20:10 7 0:02:54 1:06:28 12 0:00:34 0:17:14 0:17:05 0:34:19 5 2:04:23
Kunto+ 11 333 Suvi Lukkarila Järvenpää 0:22:53 12 0:01:36 0:56:43 7 0:01:27 0:21:18 0:21:17 0:42:34 13 2:05:12
Kunto+ 12 322 Katja Puhakka Team Optima Tampere 0:21:01 9 0:03:00 1:04:27 11 0:00:54 0:17:43 0:18:18 0:36:01 6 2:05:21
Kunto+ 13 329 Heli Vainio Jokioinen 0:24:19 14 0:01:21 1:07:07 13 0:00:33 0:18:20 0:19:06 0:37:25 9 2:10:42
Kunto+ 14 339 Kaisa Vatiainen Team Optima Tampere 0:25:07 15 0:02:29 1:12:01 15 0:00:45 0:20:44 0:21:53 0:42:36 14 2:22:56
Kunto+ 15 310 Anni Karppila Hyvinkää 0:27:02 16 0:02:27 1:08:33 14 0:00:35 0:24:03 0:23:45 0:47:47 16 2:26:22
Kunto+ 16 324 Maikku Aho Forssa 0:23:51 13 0:01:41 1:15:24 16 0:00:22 0:22:56 0:22:32 0:45:27 15 2:26:44

F 21

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 326 Julia Välikangas Rusko 0:19:26 1 0:03:21 0:56:39 1 0:01:04 0:18:18 0:18:33 0:36:51 1 1:57:20

F 40-49

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 312 Sari Raitakari HarjUs Harjavalta 0:20:00 1 0:01:57 0:52:16 1 0:00:57 0:14:47 0:15:09 0:29:55 1 1:45:03
Kunto+ 2 341 Aino Soro-Paavonen Tri-Coaching-Finland Helsinki 0:21:44 4 0:01:10 0:54:24 2 0:00:41 0:16:50 0:17:13 0:34:02 2 1:51:58
Kunto+ 3 336 Anu Roininen Järvenpään Pyöräilijät Järvenpää 0:21:45 7 0:01:23 0:54:44 3 0:00:46 0:17:31 0:17:44 0:35:14 5 1:53:50
Kunto+ 4 335 Ulla-Maija Uusitalo Helsinki 0:21:46 8 0:01:47 0:58:02 4 0:00:46 0:17:37 0:17:50 0:35:26 6 1:57:46
Kunto+ 5 317 Birgitta Saarinen Veikkola 0:21:18 3 0:01:46 0:59:42 6 0:00:39 0:17:36 0:17:28 0:35:03 4 1:58:27
Kunto+ 6 308 Anne Laukkanen Team Optima Kangasala 0:21:45 6 0:01:06 1:00:01 7 0:00:45 0:16:56 0:18:03 0:34:58 3 1:58:32
Kunto+ 7 319 Minna Kotamäki Tampere 0:21:58 9 0:01:40 0:58:20 5 0:00:32 0:18:57 0:19:11 0:38:07 9 2:00:36
Kunto+ 8 321 Marika Vanhatalo Team Optima Tampere 0:22:55 11 0:01:21 1:01:19 9 0:00:57 0:17:48 0:17:57 0:35:45 8 2:02:16
Kunto+ 9 316 Noora Sjösten Piispanristi 0:22:22 10 0:01:21 1:01:52 11 0:01:12 0:17:37 0:18:07 0:35:43 7 2:02:28
Kunto+ 10 323 Mari Pyykkönen Tampere 0:21:16 2 0:01:41 1:01:41 10 0:01:09 0:21:31 0:21:44 0:43:14 11 2:08:59
Kunto+ 11 328 Tiina Kaltio Suomussalmi 0:26:05 13 0:02:21 1:01:12 8 0:01:39 0:20:35 0:22:53 0:43:27 12 2:14:43
Kunto+ 12 342 Ilona Ivanoff Kangasala 0:27:22 14 0:04:13 1:12:33 14 0:01:15 0:19:02 0:19:34 0:38:35 10 2:23:55
Kunto+ 13 315 Anna Kruunari Kangasala 0:21:45 5 0:02:31 1:08:50 12 0:01:13 0:29:42 0:31:52 1:01:34 14 2:35:51
Kunto+ 14 306 Kaisa Kilpailija Tampere 0:24:52 12 0:04:42 1:12:01 13 0:02:11 0:25:47 0:27:54 0:53:41 13 2:37:25
Kunto+ DNS 313 Anu Mäenpää Team Optima Tampere
Kunto+ DNS 334 Susanna Niemi Wasa Triathlon Laihia

M Yleinen

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 354 Juuso Manninen Triathlon Suomi Tampere 0:13:02 1 0:00:25 0:43:55 1 0:00:17 0:13:07 0:13:46 0:26:52 2 1:24:29
Kunto+ 2 379 Samu Hanhela Provictoria Oulu 0:13:07 2 0:00:24 0:47:59 5 0:00:31 0:13:09 0:13:37 0:26:46 1 1:28:45
Kunto+ 3 385 Raimo Naskali Kangasala 0:16:18 3 0:00:55 0:47:17 2 0:00:25 0:14:59 0:15:23 0:30:21 4 1:35:14
Kunto+ 4 370 Pasi Heiskanen Team Optima Tampere 0:17:52 6 0:01:09 0:47:37 4 0:00:48 0:14:07 0:14:18 0:28:24 3 1:35:49
Kunto+ 5 389 Veli-Matti Rissa Kangasala 0:17:55 7 0:01:21 0:47:37 3 0:00:35 0:16:19 0:16:13 0:32:31 9 1:39:57
Kunto+ 6 375 Mika Virtanen Tampere 0:17:12 4 0:02:16 0:51:23 7 0:01:00 0:15:09 0:15:37 0:30:45 5 1:42:35
Kunto+ 7 371 Lauri Kyllönen Gimbals.fi Kangasala 0:17:23 5 0:01:22 0:49:44 6 0:00:48 0:18:32 0:18:20 0:36:52 15 1:46:07
Kunto+ 8 351 Aki Böök Avarea Oy Tampere 0:19:31 10 0:02:05 0:53:30 12 0:01:07 0:15:56 0:15:14 0:31:09 6 1:47:21
Kunto+ 9 356 Tuomas Yli-Hietanen Biitsi.fi Helsinki 0:19:58 13 0:01:21 0:53:17 10 0:00:56 0:16:36 0:15:32 0:32:08 8 1:47:38
Kunto+ 10 366 Antti Salakka Metsäkansa 0:21:47 16 0:01:26 0:51:56 8 0:00:48 0:16:43 0:17:08 0:33:51 10 1:49:45
Kunto+ 11 378 Juha Virman Tampere 0:19:33 11 0:02:00 0:52:39 9 0:00:45 0:17:39 0:17:57 0:35:36 12 1:50:31
Kunto+ 12 359 Tatu Tulokas IF Sibbo-Vargarna Söderkulla 0:22:10 18 0:02:23 0:53:52 13 0:00:54 0:15:21 0:16:18 0:31:38 7 1:50:54
Kunto+ 13 360 Otto Aaltonen Kangasala 0:19:38 12 0:02:02 0:53:28 11 0:00:40 0:18:18 0:18:20 0:36:37 14 1:52:24
Kunto+ 14 352 Lasse Rantala Crossfit33100 Tampere 0:19:19 8 0:02:22 0:55:56 16 0:00:21 0:17:44 0:17:20 0:35:04 11 1:52:59
Kunto+ 15 348 Fredrik Rusk Bodo Norja 0:22:35 19 0:01:20 0:54:28 15 0:00:28 0:18:11 0:17:55 0:36:06 13 1:54:55
Kunto+ 16 374 Jukka Tupamäki Lemanse Oy Tampere 0:21:19 15 0:01:58 0:54:02 14 0:00:26 0:18:43 0:19:21 0:38:03 16 1:55:47
Kunto+ 17 369 Pekka Helminen Kuntotehdas Punainen Ovi Nokia 0:22:44 20 0:02:40 0:57:01 17 0:01:00 0:19:45 0:20:19 0:40:03 18 2:03:25
Kunto+ 18 367 Joonas Koskinen Kuntotehdas Punainen Ovi Nokia 0:19:31 9 0:02:08 1:02:49 19 0:01:21 0:19:31 0:19:07 0:38:37 17 2:04:24
Kunto+ 19 344 Asko Lindholm Team Puntigamer Paimio 0:20:00 14 0:02:50 1:01:00 18 0:01:13 0:20:55 0:22:42 0:43:36 19 2:08:37
Kunto+ 20 343 Pekka Lassila Team Puntigamer Lahela 0:22:00 17 0:03:54 1:08:21 20 0:02:09 0:29:45 0:27:53 0:57:38 20 2:34:00
Kunto+ DNS 353 Tero Taipale Tampere
Kunto+ DNS 355 Mikko Viinanen Kangasala
Kunto+ DNS 361 Mikko Mäkinen Nokia

M 60-

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 383 Yrjö Qvarnberg Stamina TC Jyväskylä 0:29:56 1 0:05:22 1:08:05 1 0:01:52 0:23:10 0:22:27 0:45:36 1 2:30:50

M 40-49

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 382 Veli-Matti Aho Kangasala 0:16:12 1 0:01:00 0:46:38 2 0:00:21 0:14:01 0:14:29 0:28:29 1 1:32:39
Kunto+ 2 373 Ari Panttila Kangasalan Kisa Kangasala 0:19:38 6 0:01:25 0:45:57 1 0:00:27 0:15:16 0:15:23 0:30:39 4 1:38:05
Kunto+ 3 358 Jani Saarinen Veikkola 0:17:58 2 0:01:14 0:48:40 3 0:00:49 0:15:11 0:15:27 0:30:38 3 1:39:18
Kunto+ 4 390 Jani Körhämö Luopioisten maratoonarit Luopioinen 0:19:03 5 0:01:22 0:51:15 5 0:01:10 0:14:26 0:14:42 0:29:07 2 1:41:55
Kunto+ 5 384 Reijo Roininen Järvenpään Pyöräilijät Järvenpää 0:18:12 3 0:01:56 0:49:09 4 0:00:41 0:16:44 0:17:14 0:33:57 7 1:43:52
Kunto+ 6 377 Kalle Mätäsjärvi Team Optima Tampere 0:18:21 4 0:01:30 0:52:24 6 0:00:43 0:17:12 0:16:36 0:33:48 5 1:46:44
Kunto+ 7 381 Panu Virkkala Tampere 0:19:47 7 0:01:28 0:54:06 8 0:00:50 0:17:46 0:17:55 0:35:41 9 1:51:49
Kunto+ 8 380 Didier Capiten Tampere 0:22:06 11 0:01:43 0:53:18 7 0:01:16 0:17:45 0:17:51 0:35:36 8 1:53:56
Kunto+ 9 372 Lauri Piitari Uusikaupunki 0:21:38 10 0:02:05 0:57:00 11 0:01:11 0:18:04 0:19:12 0:37:15 10 1:59:08
Kunto+ 10 386 Kimmo Pihkala Espoo 0:20:09 9 0:01:53 0:56:52 10 0:01:04 0:20:05 0:19:27 0:39:32 11 1:59:27
Kunto+ 11 388 Sampsa Laakso Nummela 0:19:57 8 0:02:02 0:55:27 9 0:01:04 0:21:00 0:21:44 0:42:43 13 2:01:12
Kunto+ 12 347 Pekka Mäenpää Team gentleman Vaasa 0:25:43 14 0:02:10 0:58:10 13 0:01:20 0:19:07 0:20:42 0:39:49 12 2:07:10
Kunto+ 13 362 Tero Julkunen Forssa 0:27:11 15 0:03:38 1:05:35 14 0:00:34 0:16:25 0:17:23 0:33:48 6 2:10:44
Kunto+ 14 350 Kalle Hietaniemi Tampere 0:24:22 12 0:04:12 0:57:51 12 0:03:13 0:32:51 0:32:58 1:05:49 15 2:35:25
Kunto+ 15 345 Antti Ahola Tampere 0:24:52 13 0:04:40 1:12:05 15 0:02:10 0:25:47 0:27:54 0:53:41 14 2:37:25
Kunto+ DNS 376 Olli Ovaskainen Naantali

M 50-59

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 349 Hannu Henriksson Triathlonteam 226 Tampere 0:20:23 4 0:01:14 0:47:35 1 0:00:40 0:14:55 0:14:55 0:29:50 1 1:39:39
Kunto+ 2 363 Petteri Aaltolainen Triathlon Vantaa Skinnarby 0:15:59 1 0:01:22 0:49:31 2 0:00:51 0:15:54 0:16:07 0:32:00 3 1:39:41
Kunto+ 3 387 Antti Harjunmaa Tampereen Maratonklubi Ylöjärvi 0:18:43 3 0:01:21 0:53:49 4 0:01:09 0:14:55 0:15:12 0:30:06 2 1:45:06
Kunto+ 4 365 Markku Okka TriVA Team Nokia 0:17:18 2 0:01:22 0:53:15 3 0:00:38 0:17:30 0:17:50 0:35:20 4 1:47:52
Kunto+ 5 364 Simo Salminen Oscar Software Oy Tampere 0:22:07 6 0:01:21 0:54:13 5 0:01:09 0:18:38 0:19:17 0:37:55 6 1:56:42
Kunto+ 6 346 Risto Salmijärvi Stamina TC Jyväskylä 0:21:54 5 0:02:35 0:56:02 6 0:01:01 0:18:15 0:18:33 0:36:47 5 1:58:17
Kunto+ DNS 357 Jari Holappa Oulu Triathlon & Cycling Oulu

F 50-59

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ DNF 311 Marja-Terttu Haapanen Tampere 00:21:08
Kunto+ DNS 307 Helena Laaksonen Tampere
Kunto+ DNS 314 Anne Sankari HarjUs Harjavalta

F 60-

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 325 Päivi Paloviita-Wendt Järvenpään Pyöräilijät Tuusula 0:26:25 1 0:01:21 1:06:39 1 0:01:32 0:21:26 0:22:39 0:44:05 1 2:20:00

M 21

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 4KM 8KM Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto+ 1 368 Kalle Pyykkönen Tampere 0:12:30 1 0:01:09 0:54:39 1 0:01:13 0:18:58 0:17:11 0:36:08 1 1:45:37
Kunto+ 2 342 Eetu Hirvonen Tampere 0:21:22 2 0:02:02 0:57:19 2 0:00:30 0:19:35 0:19:40 0:39:15 2 2:00:26