Tulokset: Kunto

 

F Yleinen

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 213 Heli-Maria Linnakoski Tampere 0:09:17 1 0:00:54 0:30:04 1 0:00:42 0:17:50 3 0:58:45
Kunto 2 214 Saara Kauranen Hämeenlinnan Tarmo Hämeenlinna 0:10:44 3 0:02:54 0:31:11 2 0:00:28 0:13:51 1 0:59:05
Kunto 3 206 Henna Kettunen Lempäälä 0:11:32 5 0:01:56 0:31:24 3 0:00:23 0:18:14 7 1:03:27
Kunto 4 202 Johanna Möttönen Ylöjärvi 0:11:33 6 0:01:50 0:32:04 4 0:00:52 0:18:04 6 1:04:22
Kunto 5 228 Lea Hietanen TriVA Team Nokia 0:11:44 7 0:01:17 0:32:37 7 0:00:27 0:19:24 8 1:05:28
Kunto 6 207 Sanni Virta Tampere 0:10:14 2 0:01:37 0:34:28 10 0:01:18 0:17:59 4 1:05:34
Kunto 7 220 Anneli Salakari Tampere 0:12:18 9 0:02:12 0:32:20 5 0:01:02 0:18:02 5 1:05:51
Kunto 8 219 Elina Hurtig Vantaa 0:11:31 4 0:02:36 0:32:30 6 0:00:22 0:19:50 10 1:06:48
Kunto 9 205 Sirpa Salmi Tampere 0:14:28 12 0:01:38 0:32:46 8 0:00:54 0:19:27 9 1:09:11
Kunto 10 210 Minna Pöysäri Tampere 0:12:07 8 0:02:35 0:33:27 9 0:00:27 0:21:22 11 1:09:55
Kunto 11 204 Karoliina Keso Espoo 0:13:46 11 0:03:00 0:36:38 11 0:00:17 0:17:48 2 1:11:27
Kunto 12 216 Emma Honkonen Nokia 0:13:38 10 0:02:41 0:36:48 12 0:00:39 0:21:22 12 1:15:06
Kunto 13 226 Krista Suonsyrjä Kangasala 0:22:33 13 0:03:46 0:44:08 13 0:01:21 0:32:30 13 1:44:16

F 40-49

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 212 Henna Virkkunen 0:12:42 6 0:01:36 0:28:07 1 0:00:59 0:17:17 2 1:00:39
Kunto 2 229 Kristiina Helen Vantaa 0:12:00 2 0:01:49 0:31:40 4 0:00:35 0:16:51 1 1:02:53
Kunto 3 209 Anna-Leena Nokelainen Kangasala 0:11:32 1 0:01:42 0:30:38 3 0:00:52 0:18:53 4 1:03:35
Kunto 4 215 Tarja Salonen TriVA Team Tampere 0:14:00 8 0:01:28 0:30:36 2 0:00:53 0:19:37 5 1:06:33
Kunto 5 225 Kirsi Mäntylä Tampere 0:12:19 4 0:03:29 0:32:34 5 0:02:08 0:18:45 3 1:09:14
Kunto 6 208 Marika Ahola Suomusjärvi 0:13:04 7 0:02:03 0:33:24 6 0:00:51 0:21:37 8 1:10:55
Kunto 7 1003 Minna Ylinen Pälkäne 0:12:33 5 0:01:35 0:37:04 7 0:00:43 0:20:27 7 1:12:20
Kunto 8 227 Mari-Ella Juhola Pomarkku 0:12:15 3 0:04:35 0:37:34 8 0:00:24 0:19:51 6 1:14:37
Kunto 9 201 Sari Lahtinen Kinkomaa 0:17:17 9 0:01:56 0:39:46 9 0:00:26 0:26:59 9 1:26:22

F 18

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 223 Erika Pulkkinen Kangasala 0:08:51 1 0:00:31 0:29:10 1 0:00:29 0:16:08 1 0:55:07
Kunto DNS 221 Ilona Hiltunen Nokia

M Yleinen

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 269 Jarkko Laine Tampere 0:09:14 3 0:00:50 0:23:48 1 0:00:25 0:13:37 1 0:47:51
Kunto 2 258 Pekko Malmstedt Kaivanto 0:08:48 2 0:01:19 0:25:44 3 0:00:26 0:15:30 3 0:51:45
Kunto 3 276 Santeri Takala Helsinki 0:08:45 1 0:01:19 0:25:54 4 0:00:45 0:15:39 4 0:52:20
Kunto 4 264 Olli Porola Team Optima Lempäälä 0:10:38 5 0:01:40 0:25:39 2 0:00:38 0:16:22 5 0:54:56
Kunto 5 252 Carlos Soares Nokia 0:09:15 4 0:00:57 0:32:03 8 0:00:23 0:15:15 2 0:57:50
Kunto 6 250 Jari Vimpeli Kangasala 0:11:27 7 0:01:55 0:29:18 6 0:00:49 0:19:32 8 1:02:59
Kunto 7 257 Ilkka Hyvärinen Tampere 0:13:59 9 0:02:04 0:28:29 5 0:01:03 0:17:53 6 1:03:25
Kunto 8 254 Juha-Matti Salo Kangasala 0:10:53 6 0:02:00 0:32:56 9 0:00:58 0:21:55 10 1:08:40
Kunto 9 260 Jarno Mäkinen Tampere 0:13:57 8 0:03:07 0:35:26 11 0:00:44 0:18:13 7 1:11:25
Kunto 10 268 Hannu Harju TriVA Team Nokia 0:21:08 10 0:02:00 0:30:40 7 0:01:04 0:20:20 9 1:15:09
Kunto 11 272 Mikko Peltorinne Pirkkala 0:22:22 11 0:01:36 0:33:28 10 0:00:57 0:22:32 11 1:20:53

M 60-

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 275 Vesa Parikka Tammela 0:11:08 1 0:03:03 0:32:32 1 0:00:36 0:17:55 1 1:05:12
Kunto 2 256 Esko Mattila Ram Racing Somero 0:13:34 2 0:02:53 0:33:02 2 0:00:28 0:21:48 2 1:11:43

M 40-49

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 271 Valle Teho Orivesi 0:07:36 1 0:01:12 0:25:37 1 0:00:35 0:14:50 1 0:49:48
Kunto 2 273 Janne Juhola Pomarkku 0:11:24 2 0:01:53 0:33:29 3 0:00:26 0:20:52 3 1:08:01
Kunto 3 265 Esa Niemi Tampere 0:14:16 3 0:02:04 0:33:03 2 0:00:53 0:19:15 2 1:09:29
Kunto DNS 251 Jari Eronen Tuusulan Moottorikerho Järvenpää
Kunto DNS 263 Kalle Helminen Liikenne Helminen Oy Kangasala

M 50-59

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 270 Anssi Reunanen Renor Oy Forssa 0:10:48 5 0:00:59 0:23:58 1 0:00:42 0:15:15 1 0:51:39
Kunto 2 262 Pekka Viita Espoo 0:09:22 1 0:01:24 0:27:19 2 0:00:46 0:16:00 3 0:54:49
Kunto 3 267 Jukka Pulkkinen Kangasala 0:10:24 3 0:01:34 0:27:47 3 0:00:45 0:15:57 2 0:56:25
Kunto 4 255 Esa Aihos Jyväskylä 0:09:26 2 0:01:33 0:27:56 4 0:00:59 0:17:06 4 0:56:57
Kunto 5 261 Tero Arra Sahalahti 0:10:33 4 0:02:10 0:28:25 5 0:00:43 0:17:41 5 0:59:30
Kunto 6 253 Markku Nylund Kangasala 0:11:29 6 0:03:02 0:30:22 6 0:00:35 0:21:53 6 1:07:20
Kunto DNS 274 Jari Eerola Tampere

M 18

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 266 Pessi Salakari Tampere 0:11:51 1 0:05:04 0:39:55 1 0:01:04 0:20:24 1 1:18:16
Kunto DNS 259 Topias Marjamaa Lahti

Joukkue

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 200 Essi Koskinen Tampere 0:09:47 1 0:00:10 0:32:10 1 0:00:08 0:19:53 1 1:02:08
Kunto 1 200 Annukka Onni Tampere 0:09:47 1 0:00:10 0:32:10 1 0:00:08 0:19:53 1 1:02:08
Kunto 1 200 Veera Yli-Houhala Tampere 0:09:47 1 0:00:10 0:32:10 1 0:00:08 0:19:53 1 1:02:08

F 50-59

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 211 Tuula Majander Vantaa 0:12:30 1 0:01:54 0:34:12 2 0:00:52 0:17:48 1 1:07:14
Kunto 2 218 Pirjo Sundelin Tampere 0:15:24 3 0:01:33 0:34:29 3 0:01:10 0:18:58 2 1:11:31
Kunto 3 217 Pirkko Ahvenniemi Nokia 0:12:41 2 0:02:09 0:33:32 1 0:01:13 0:22:44 3 1:12:18
Kunto DNS 203 Katri Mehtälä Ikaalinen

F 60-

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 222 Pirkko Kalliola Tampere 0:15:17 1 0:01:49 0:35:34 1 0:00:27 0:20:38 1 1:13:42

F21

Kilpailu Sijoitus Nro Nimi Seura Paikkakunta Uintiaika #U Vaihto 1 Pyöräilyaika #P Vaihto 2 Juoksuaika #J LOPPUAIKA
Kunto 1 224 Henna Mettalo Lempäälä 0:12:08 1 0:01:20 0:30:55 1 0:00:52 0:16:51 1 1:02:03